Dětský pohybový kroužek KOSTÍK

Přijímáme přihlášky! Poslední volná místa !

Pro koho je kroužek určen?

Pro děti ve věku od 1,5 do 6 let (skupina I.) a od 7 do 15 let (skupina II.). Tento kroužek je určen pro všechny děti, které potřebují zlepšit mobilitu celého těla, zlepšit svalovou sílu celého těla, zaměřit se na prevenci bolavých zad a plochonoží nebo jen strávit volný čas správným pohybem pod odborným dohledem fyzioterapeuta.

Co je cílem kroužku Kostík?

Každé dítě je originální, proto i když se nenarodí s talentem vrcholového sportovce, chceme najít jeho silné stránky a posílit je. Nemusí se ovšem silné stránky týkat pouze rychlosti, síly nebo obratnosti, ale dítě může vynikat například i v dodržování pravidel pohybové aktivity, hrát fair play nebo například dokázat táhnout za jeden provaz při kolektivních aktivitách. Základním kamenem správné pohybové aktivity pro děti je i vnímání vlastního těla, což je dovednost i pro dospělé velmi složitá. Proto je vhodné s jejím osvojením začít co nejdříve a nejzábavněji, a to tedy formou hry.

Na co bude kroužek Kostík zaměřen?

Na zlepšení koordinace celého těla, udržení stability, rozvoj svalové síly a dynamiky. Věnovat se budeme zlepšení mobility celého těla neboli zvýšení pružnosti a prevenci zatuhlosti páteře pomocí prvků například z dětské jógy. Škola zad spočívající v naučení režimových opatření před vznikem bolavých zad. Dále pak se zaměříme na protahování zkrácených svalových skupin, dechovou souhru při pohybových aktivitách, reedukaci stereotypu chůze, prevenci a kompenzační cviky pro plochonoží a mnoho dalšího především FORMOU HRY.

Jak často se bude kroužek konat a jaká je cena?

Kroužek bude otevřen začátkem února, bude probíhat jednou za týden vždy ve středu (skupina I. 17 h - 18 h, skupina II. 18 h - 19 h). Délka kroužku bude tedy 60 minut a cena za jedno setkání je stanovena na 180 korun za osobu. Možností je i platba za více setkání, která je cenově zvýhodněna. V případě platby za všech 9 setkání budete mít jedno setkání zcela zdarma!

Jak Vaše ratolesti přihlásit?

Prostřednictvím e-mailu kostik@a-jem.cz nebo telefonicky na čísle +420 728 414 175. Obratem Vám zašleme informaci o volné kapacitě skupiny I. a II., potřebné informace a přihlašovací formulář. Kroužek vede naše lektorka Bc. Veronika Votroubková, odborná fyzioterapeutka, o které si můžete přečíst více zde.

Těšíme se na spolupráci !