O mně
psycholožka, zakladatelka

Dobrý den,

Jmenuji se Alena Marie Berková, a působím jako psycholožka a zakladatelka centra Á-JEM

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií a absolvovala zde také sebezkušenostní terapeutický výcvik a kurz Psycholog ve zdravotnictví.

Během studia jsem na odborných praxích sbírala zkušenosti v oblasti psychologického poradenství, dětské diagnostiky, klinické psychologie, psychosomatiky, domácího násilí, náhradní rodinné péče a ústavní péče. Ve své diplomové práci jsem se zaměřila na téma prožívání období vylétávání z hnízda z pohledu sourozeneckých vztahů, které je v dnešní době i přes svou důležitost stále poněkud opomínané. 


Po ukončení studií pro mne bylo obrovskou zkušeností působení ve Středisku výchovné péče v Ústí nad Labem, kde jsem měla možnost pracovat nejen s dětmi v rámci krizových intervencí, diagnostiky a terapií, ale také s rodinným systémem v rámci jeho podpory a výchovného poradenství.

Svůj volný čas nejradši trávím s rodinou, cestováním a jógou, která mne inspiruje i v profesním životě a díky které se nyní věnuji i relaxačním technikám. Osobně mne velice zajímají aktuální trendy v oblasti psychologie, zároveň se však při své práci inspiruji i východními vědami a různými terapeutickými přístupy.


Aktuálně působím jako psycholožka v centru Á-JEM, dále jako psycholog a psychoterapeut v Bateau, z.s. a také jako školní psycholog na základní škole ve Velkém Březně. Psychologie je nesmírně živý, náročný a neustále se rozvíjející obor, který mne velmi naplňuje a vnímám ho jako své poslání. Ve své práci preferuji individuální, lidský přístup společně s porozuměním a aktivním nasloucháním. 

V zájmu svých klientů, svého osobního i profesního růstu mám neustálou potřebu se vzdělávat formou mnoha kurzů a seminářů a má práce je supervidována. Ve své soukromé poradenské praxi se věnuji dětem i dospělým, kterým se snažím poskytnou co nejvíce prostoru pro sdílení vnitřního světa. Věřím, že svým klientům mohu nabídnout bezpečné prostředí pro sdílení a podporu, a to nejen v náročných životních situacích, ve kterém se budou cítit dobře a sami sebou.

Těším se na Vaši navštěvu,

A.

S čím se na mne můžete obrátit?

Poskytuji především následující služby

Podpora

Ať už se nacházíte v náročné životní situaci či se vás zmocňují nepříjemné pocity úzkosti, méněcennosti, nejistoty nebo jen hledáte prostor pro sdílení a podporu. 

Poradenství

V oblasti osobního rozvoje, profesní a studijní orientace, péče o dítě, poruchy chování, syndromu vyhoření či v jiné aktuální životní situaci. 

Relaxační techniky

Věnujte se chvíli jen sami sobě a odprostěte se od útrap všedních dní a myšlenek, které zatěžují vaši duši a naučtě se ovládat učinné relaxační metody v praxi. 

Krizová intervence

Občas v našich životech nastanou nenadálé situace, které nás v mžiku dokážou velice zasáhnout, a se kterými si nevíme rady. V této akutní situaci se na nás můžete obrátit v rámci krizové intervence. 

Skupinová rozvojová činnost

V rámci tématicky zaměřených skupinových sezení se zaměřuji jak na dětské, tak dospělé klienty. Aktuálně v emočně-rozvojové skupince a lekcích relaxace.

Spolupráce s odborníky

Velmi úzce spolupracujeme také s odborníky z ostatních oborů, čímž zajišťujeme komplexní péči.