Workshopy a semináře

KURZ RELAXAČNÍCH TECHNIK 

Zajímáte se o psychohygienu a téma duševního zdraví? Cítíte se unavení, vyčerpaní, trpíte psychosomatickými potížemi? Máte náročné povolání a obejvuje se ve Vašem životě přemíra stresu?

VYZKOUŠEJTE NÁŠ UCELENÝ KURZ RELAXAČNÍCH TECHNIK ! 

Jedná se o ucelený webinář, který propojuje teoretické pozadí relaxačních technik a praktické úkazky a nácviky. Cílem kurzu je prohloubit u účastníku vnímání sebe samých, seznámit je se základními relaxačními technikami jako je jacobsonova progresivní relaxace, autogenní trénink, mindfullness, imaginace a práce s dechem. Zároveň posílení schopnosti sebe-uvolnění a práce s emocemi. Kurz obsahuje: povídací videonahrávky, audionahrávky relaxačních technik a imaginací, pdf manuál krok za krokem + jak na relaxace v úzkostných či panických stavech.

Webinář odpovídá 10 lekcím relaxace u nás v centru.

Kdy a kde? 

A to je na tom to nejlepší - čas i místo si zvolíte sami, webinář si totiž pustíte kdykoliv a kdekoliv Vám Vaše internetové připojení dovolí.

Jak to funguje?

Stačí se zaregistrovat v odkazu níže a po připsání peněz na účet, Vám přijdou veškeré materiály a odkazy na Vaší e-mailovou adresu. 

Lektor 

Po celou dobu kurzu s Vámi bude lektorka kurzu Mgr. Alena Marie Berková ve spojení ke konzultaci Vašich pokroků a pro nápomoc. 

Cena

Cena uceleného kurzu relaxačních technik 1 800 Kč. 

MÁM ZÁJEM O KURZ

Únor 2020!

Ve zdravém těle, zdravý duch

Srdečně Vás zveme na seminář pořádaný naším centrem na téma Ve zdravém těle, zdravý duch. Jedná se o celodenní víkendový seminář skládající se z přednášek z různých oborů spojených se zdravím člověka a následných praktických workshopů, během nichž se seznámíte například s oborem ergoterapie, základy racionální stravy, jak na bolavá záda, či jak správně relaxovat a zvládat stres. Těšit se na Vás budou naše šikovné odbornice ve svém oboru a budete tak mít možnost seznámit se s členy týmu centra Á-jem.

Těšit se můžete na program rozdělený do čtyř bloků:

  • 9:15 hodin - Kouzlo ergoterapie
  • 11:00 hodin - Poslouchej SOS signály svého těla, než bude pozdě
  • 13:20 hodin - JÁ a výživa, aneb nechť je jídlo radostí, a ne starostí
  • 15:00 hodin - Mé šťastné JÁ - péče nejen o duši


Blok I. Kouzlo ergoterapie

Ergoterapie je rozmanitý obor se širokým uplatněním. Na semináři/workshopu Kouzlo ergoterapie se dozvíte, co je to vlastně ergoterapie a s čím můžete právě ergoterapeuta oslovit. Dále také zjistíte, jaký je rozdíl mezi ergoterapií a fyzioterapií, a jaké jsou možnosti spolupráce mezi těmito, ale i dalšími obory (psychologie, nutriční terapie, logopedie a další). Prakticky si budete moci vyzkoušet, jaký je život člověka s disabilitou a na jaká úskalí může narazit v běžných denních činnostech. Nebude chybět ani seznámení s kompenzačními pomůckami a jejich vyzkoušení.

Přednášející: Klára Šímová - studentka ergoterapie na 1. lékařské fakultě UKa oboru speciální pedagogika - intervence na Pedagogické fakultě

Blok II. Poslouchej SOS signály svého těla, než bude pozdě

Bolavá záda? Vadné držení těla, nebo skoliózy dětí? Ploché nohy jak dětí, tak dospělých? Jen zlomek problémů, avšak těch nejčastějších, dnešních pacientů v rehabilitačních ambulancích. Sáhněme si do svého svědomí, kolikrát už Vaše vlastní tělo volalo SOS. Naše tělo je naším nástrojem, a proto je nutné o něj pečovat, naslouchat mu a tím pádem i reagovat na varovné signály. Naučme se společně vzpřímený stoj, sed (správnou ergonomii při sedavém zaměstnání i při sezení dětí ve škole), reedukaci správné chůze, režimová opatření v podobě školy zad. V neposlední řadě si ukážeme následky dnešního nadměrného využívání mobilních telefonů, tabletů a počítačů jako jeden z hlavních faktorů vzniku vadného držení zad dětí.

Přednášející: Bc. Veronika Votroubková, fyzioterapeutka a lektorka pohybového kroužku centra Á-jem

Blok III. JÁ a výživa, aneb nechť je jídlo radostí, a ne starostí

Výživa je součástí našeho života, která se nás dennodenně bezprostředně dotýká. Proto si v části semináře JÁ a výživa, aneb nechť je jídlo radostí, a ne starostí objasníme pojem dieta a rozebereme jednotlivé módní diety, jako například paleostrava, ketodieta či raw stravování, které nejeden z nás zkoušel. Společně se zaměříme i na léčebné diety a jejich smysl u zdravého jedince. V praktické části se potom budeme věnovat sebehodnocení a povíme si praktické rady k racionálnímu stravování. Během semináře bude možnost si u naší nutriční specialistky nechat přeměřit tělesné složení za zvýhodněnou cenu 50 Kč.

Přednášející: Mgr. Nikola Homzová, nutriční specialistka centra Á-jem

Blok IV.  Mé šťastné JÁ - péče nejen o duši

Péče o náš zevnějšek či naše blízké patří již téměř ke každodenní rutině každého z nás, ale ruku na srdce, pečujete také sami o sebe? O své duševní zdraví, které je základ pro zdravé fungování celého našeho těla ale i našich vztahů a pracovního výkonu? Přijďte se dozvědět o tom, jak o sebe v každodenním režimu pečovat, seznámit se s pojetím psychohygieny z pohledu psychologie a psychoterapie, naučit se včas rozpoznat známky syndromu vyhoření a zažít si chvilku jen sami pro sebe :-) ! Z workshopu si odnesete účinné techniky pro uvolnění napětí a stresu, pozitivní mysl a trochu "sami sebe" ! Těším se na Vás ! 

Přednášející: Mgr. Alena Marie Berková, psycholožka a zakladatelka centra Á-jem 


Místo konání: Terapeutické centrum Á - jem

Vstupenky lze zakoupit jak na jednotlivé semináře (250 kč za seminář) tak i na všechny čtyři semináře a to za zvýhodněnou cenu (800 Kč).

Platbu je nutné provést předem, a to do tří dnů od podání přihlášky, platební údaje Vám budou zaslány e-mailem.

Jakékoliv dotazy k semináři směřujte na e-mail: seminare@a-jem.cz.

Přihlašovat se můžete přímo v našem rezervačním systému či na e-mailu seminare@a-jem.cz.